ÅRSMELDING STEINKJER STYRKELØFTKLUBB 2009/10.

 

Styret har i perioden 2009/10 hatt følgende sammensetning:

Formann:                Kristian Andreassen.

Nestformann:         Martin Waagen.

Sekretær:                Kristine Fornes.

Kasserer:                Oddbjørn Steen.

Styremedlem:          Patrik Sjøblom

Materiellforvalter:  Magnus Vingen

Varamedlem:          Ole Martin Eidesmo

Revisorer:               Erik Skjemstad og Anna Josefine Kvaløsæter

Valgkomite:            Oddbjørn Steen (leder)

Kristian Andreassen (medlem)

Ole Martin Eidesmo (medlem)

Patrik Sjøblom (varamedlem)

 

Aktiviteter:

Det hare vært avviklet 2 styremøter i perioden, og styret har hatt kontakt via epost og uformelt på trening. Det har vært vaske- og vedlikeholdsdugnader i treningslokalet.

 

Vi har avviklet to klubbstevner, og hatt totalt 21 stevnestarter.

 

Det har vært 48 medlemmer totalt i 2010.

 

Årets store sportslige høydepunkt var kampen mellom Julian Lysvand og Knut Marius Steen på Junior-NM i klasse -90, hvor Julian tok gull og Knut Marius tok sølv.

 

Styret konsentrerer seg fortsatt om å holde kostnadene nede og jobber med tiltak for å rekruttere medlemmer.

 

Klubben har i perioden hatt følgende dommere: Kristian Andreassen, Oddbjørn Steen.

 

Oddbjørn Steen har i perioden vært styremedlem i Norges Styrkeløftforbund.

 

Stevneresultater:

 

27/2-10, RM Benkpress på Melhus:

                Kl U 67,5 kg:         Aleksander Brekken Thorsen                                100 kg                                    1. Plass

                Kl U 82,5 kg:          Rune Rødsjø                                                          97,5 kg                                   1. Plass

                Kl Jr 75 kg:             Emil Robertsen                                                      110 kg                                     1. Plass

                Kl Åpen 60 kg:       Roy Brandtzæg                                                      140 kg                                    1. Plass

                Kl YV 82,5 kg:       Harald Aa                                                              165 kg                                     1. Plass

 

27/2-10, RM Styrkeløft på Melhus:

                Kl U 82,5 kg:          Torbjørn Drager Strugstad                     107,5 – 82,5 – 152,5 – 342,5 kg            1. Plass

                Kl Jr 90 kg:             Julian Lysvand                                       230 – 180 – 60 – 470 kg                        1. Plass

               

28/3-10, NM Benkpress i Askim:

                Kl U 67,5 kg:          Aleksander Brekken Thorsen                                110 kg                                    2. Plass

                Kl Jr 75 kg:             Emil Robertsen                                                      135 kg                                    2. Plass

 

16/4-10, Åpent stevne i klubblokalet:

                Kl U 82,5 kg:          Torbjørn Drager Strugstad                     145 – 102,5 – 165 – 412,5 kg                               1. Plass

                Kl U 82,5 kg:          Rune Rødsjø                                          90 – 100 – 140 – 330 kg                        2. Plass

                Kl Jr 90 kg:             Patrik Sjøblom                                       105 – 95 – 150 – 350 kg                        1. Plass

 

11/6-10, Åpent stevne i klubblokalet:

                Kl U 82,5 kg:          Rune Rødsjø                                          115 – 100 – 150 – 365 kg                      1. Plass

                Kl U 82,5 kg:          Torbjørn Drager Strugstad                     105 – 85 – 160 – 350 kg                        2. Plass

                Kl Jr 90 kg:             Mathias Jonstad                                     150 – 85 – 160 – 445 kg                        1. Plass

                Kl YV 75 kg:          Harald Aa                                              100 – 100 – 190 – 390 kg                      1. Plass

 

9/10-10, RM Benkpress i Trondheim:

                Kl U 75 kg:             Aleksander Brekken Thorsen                120 kg                                                    1. Plass

 

29/10-10, Åpent stevne i Trondheim:

                Kl Jr 90 kg:             Knut Marius Steen                                 170 – 120 – 240 – 530 kg                      1. Plass

                Kl YV 75 kg:          Harald Aa                                              142,5 kg                                                 1. Plass

 

20/11-10 NM Junior i Moss:

                Kl Jr 90 kg:             Julian Lysvand                                       220 – 175 – 260 – 655 kg                      1. Plass

                Kl Jr 90 kg:             Knut Marius Steen                                 250 – 145 – 225 – 620 kg                      2. Plass

 

Vi gratulerer alle løfterne.

 

 

 

 

Vi gratulerer alle løfterne med meget god innsats.

Styret SSK 2010